Täällä olemme

Ota rohkeasti yhteyttä!

Hallitus 2020

Pauli Kuusiranta, pauli.kuusiranta@dnainternet.net, 0400 527 153, pj, kylätalon varaus, kylälehden päätoimittaja, turvapuhelinpäivystyksen yhteyshenkilö, rahastonhoitaja, Vaskunnevan suomuseo

Kaarina Talola, kaarinatalola@gmail.com, 044 550 8580, varapj., jäsensihteeri, tiedotus, kylälehden toimituskunnan jäsen, kirjasto, vanhat valokuvat, edustaja SataKylät ry:ssä (varalla Marja-Liisa Niemi) ja Leader Karhuseudussa, kirpputori ja myyjäiset

Hannu Haapala, hannu.j.haapala, 040 524 3203 liikunta, kylätalon polttopuut, linnunpöntöt

Seppo Laakso, seppo.laakso@pp.inet.fi, 050 511 7725, hengellinen tmk., kylälehden toimituskunnan jäsen, kirjasto

Eila Malinen, eila.malinen@tpnet.fi, 050 367 2905

Soili Pekonen, soili.pekonen@gmail.com, 050 431 8512, villiyrttiretket, kurssit, näyttelyt, kylälehden toimituskunnan jäsen

Jouni Vihermaa, jouni.vihermaa@pp.nic.fi, 050 516 8957, karaoke


Kyläyhdistyksen postiosoite:
Mäntysaarenraitti 18, 38600 Lavia

Hallituksen henkilökohtaiset varajäsenet

Talolan varaj. Ari Kuusiranta, ari.kuusiranta@kuusiranta.fi, 0400 138 921, kiinteistöpörssi, kylätalon tarkistukset, auraus

Laakson varaj. Anne-Mari Leander, kyyla41@gmail.com, 0400 477 401, Mettämatkan laavu, ompelutyöt

Malisen varaj. Pentti Malinen, Malinen.pentti@tpnet.fi, 050 409 9297, Mettämatkan laavun polttopuut, kirjasto

Pekosen varaj. Pertti Valtonen, perttiva@gmail.com,    040 827 9746, kirpputori, museotavaran vastaanotto

Vihermaan varaj. Tellervo Kuusiranta, tellervo.kuusiranta@gmail.com, 0440 309 440, sihteeri, kylälehden toimituskunnan jäsen, hengellinen tmk., sankarihautojen hoitovuoro






Kylätalon käyntiosoite:                                                Kullaantie 302, 38600 Lavia